• Szklarska Poręba noclegi
  • wypoczynek w górach
  • noclegi, hotele w Szklarskiej
  • narty, trasy biegowe oraz nartostrady w Karkonoszach
  • Szklarska Poręba tu wypoczniesz
  • baza noclegowa


Schronisko Pod Łabskim Szczytem

Schronisko Pod Łabskim Szczytem

Niewiele pozostało miejsc w których można z daleka od cywilizacji, w kontakcie z przyrodą wypoczywać i cieszyć się spokojem. Wiele obiektów, które powstały jako schroniska mające służyć utrudzonym górskimi wędrówkami turystom, przekształciło się w "hotele" i restauracje przez które przetaczają się tabuny niedzielnych wycieczkowiczów - zaliczających w przelocie najbardziej popularne szlaki.

Schronisko "Pod Łabskim Szczytem" posadowione na krawędzi Łabskiego Kotła, na skrzyżowaniu wielu turystycznych szlaków, zachowało klimat i atmosferę prawdziwego górskiego schroniska i stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Karkonoszy.
Niezapomnianych wrażeń dostarczą wędrówki do Śnieżnych Kotłów czy na ich górną krawędź, skąd roztacza się wspaniały widok na Kotlinę Jeleniogórską.

Można stąd wyprawić się do turystycznego przejścia granicznego na Mokrej Przełęczy za którą stoją przed nami otworem Czeskie Karkonosze z ich atrakcjami i skąd możemy szlakami dojść do źródeł Łaby.
Wiedzie stąd szlak do Wodospadu Szklarki, można zrobić sobie spacer na Szrenicę lub wybrać się na Rozdroże Pod Wielkim Szyszakiem.

Ze schroniska leżącego na wysokości 1168 m.n.p.m roztacza się wspaniały widok na Szklarską Porębę, Kotlinę Jeleniogórską., Góry Izerskie za którymi rozciąga się panorama Dolnego Śląska sięgająca przy dobrej widoczności aż na odległą ok 35km Ostrzycę.

Pięknie prezentują się oglądane nocą z okien schroniska miejscowości leżące u stóp Karkonoszy.
W Śnieżnych Kotłach i Kotle Łabskiego Szczytu śnieg utrzymuje się aż do miesięcy letnich (nawet do lipca). Powyżej schroniska przebiega nartostrada "Bystra" wiodąca z Łabskiego Szczytu do stacji pośredniej wyciągu krzesełkowego na Szrenicę (2800m długości).

Tradycje schroniska sięgają XVII w, bo już w 1632 roku w tym miejscu znajdowała się pastersko-myśliwska buda, posadowiona przy szlaku łączącym Śląsk z Czechami.
Po pożarze w 1914 roku odbudowano i rozbudowywano stopniowo budynek schroniska a w latach 30-tych wybudowano drugi.


Galeria zdjęć

Copyright (c) InterPele wszelkie prawa zastrzeżone
polityka prywatności RODO

Szklarska Poręba